Consiliul de mediere a publicat Lista finala a dosarelor inregistrate pentru alegerile organelor de conducere ale corpurilor profesionale ale mediatorilor, respectiv pentru reprezentantii acestora in relatia cu sistemul judiciar.

Sunt inregistrate un numar de 197 de candidaturi, dintre care 159 pentru Corpul Profesional al Mediatorilor, iar 38 pentru reprezentarea mediatorilor in relatia cu sistemul judiciar.

Nu au fost inregistrate candidaturi pentru Corpul Profesional al Mediatorilor in judetele Botosani, Hunedoara si Olt, respectiv pentru reprezentarea mediatorilor in relatia cu sistemul judiciar la nivelul Curtii de Apel Alba Iulia.

 

Situatia privind candidaturile pentru reprezentarea mediatorilor in relatia cu sistemul judiciar - la nivelul Curtilor de Apel:

Nr. Crt. Numele si prenumele Judet Curte de apel
1 Grădinaru Constantin Florentin Bacău   Bacau
2 Stogrin Petronela Cornelia Neamţ Bacau
3 Popa Constantin Braşov Brasov
4 Porca Alin-Mădălin Braşov Brasov
5 Decis Artemiza Mihaela Bucureşti Bucuresti
6 Ianuş Luminiţa Mihaela Bucureşti Bucuresti
7 Lazăr Marian Călăraşi Bucuresti
8 Zota Cristi-Sorin Ialomiţa Bucuresti
9 Vladica Simona Maria Ilfov Bucuresti
10 Pintican Horea Florin  Cluj Cluj
11 Puiuleţ Maria Cluj Cluj
12 Mocian Ramona Mirabela Cluj Cluj
13 Morari Doina Cluj Cluj
14 Bereş Dana Viorica Cluj Cluj
15 Nemeş Pop Ileana Maramureş Cluj
16 Andrei Mihaela Constanţa Constanta
17 Ioniţă Lucreţia Tulcea Constanta
18 Ignat Claudiu Florinel Augustin  Dolj Craiova
19 Trifan Jana-Luminiţa Dolj Craiova
20 Simion Gheorghiţa Gorj Craiova
21 Anghene Cătălina-Tatiana Galaţi Galati
22 Asofronie Constantin Galaţi Galati
23 Chelariu Romeu Iaşi Iasi
24 Drîmbă Lucian Vaslui Iasi
25 Popovici Vasile Radu Bihor Oradea
26 Crişan Marinela-Rozalia Satu-Mare Oradea
27 Cuprinsu Elena Argeş Pitesti
28 Cismaru Ileana Prahova Ploiesti
29 Stanciu Nicolae Prahova Ploiesti
30 Crăciunescu Corneliu-Cezar Suceava Suceava
31 Balázs Luminiţa-Estera Mureş Tg Mures
32 Matei Ioan Mureş Tg Mures
33 Păcurar Alin Romulus Mureş Tg Mures
34 Brici Mihai Călin Arad Timisoara
35 Burdulea Elena Caras-Severin Timisoara
36 Crudici Ida Timiş Timisoara
37 Giurgiu Horia Codruţ Timiş Timisoara
38 Matei Victor Timiş Timisoara

 

Situatie privind candidaturile pentru Corpul Profesional al Mediatorilor:

Nr. Crt. Nume / Prenume Județ
1 Frăţilă Romulus Horaţius Alba
2 Cîmpean Iulian  Alba
3 Jurca Adriana Alba
4 Chiroşcă Ovidiu-Mihai Alba
5 Moldovan Ramona Gabriela Alba
6 Herbei Daniela Arad
7 Haţegan Ioan Arad
8 Udreanu Andrei-Octavian Arad
9 Ungureanu Mioara Mirela Argeş
10 Mărculescu Valerica Argeş
11 Cazan Gabriel Argeş
12 Stuparu Ioan-Virgil Argeş
13 Cernat Mihaela Adina Argeş
14 Vasilescu Maria Argeş
15 Ghimici Constantin Bacău 
16 Nuţu Costache Bacău 
17 Atanasiu Cătălin Irinel Bacău 
18 Cioran Mirela Bacău 
19 Luca Nicolae Bacău 
20 Dănceanu Traian Bacău 
21 Benchiş Mihai  Bihor 
22 Bradea Elena Bihor 
23 Ciente Valeriu Eugen Bihor 
24 Kovacs Iudit-Margit Bihor 
25 Rath-Bosca Laura-Dumitrana Bihor 
26 Vîrtop Florica Bihor 
27 Pintea Marta Bianca Bistriţa-Năsăud
28 Borzan Vasile-Dorin Bistriţa-Năsăud
29 Seica Ionel Bistriţa-Năsăud
30 Cîţu Alin Răzvan Bistriţa-Năsăud
31 Sîrbu Daniela Maria Braşov
32 Fetcu Daniela Braşov
33 Stakenburg Giurgi Liliana Braşov
34 Floca Iulia Braşov
35 Radu Ştefănuţ Brăila
36 Popa Silvian Brăila
37 Zainia Mariana Brăila
38 Lungu Florica Brăila
39 Maftei-Golopenţia Tudor-Vasile Bucureşti
40 Kreuziger Ramona-Mariana Bucureşti
41 Alexandru Marina Ioana Bucureşti
42 Stoia Mihaela Bucureşti
43 Uţă Iulia Cristina Bucureşti
44 Rădulescu Dragoş Marian Bucureşti
45 Bădulescu Alina Buzău 
46 Deliu Ion  Buzău 
47 Mărgineanu Viorel Adrian Buzău 
48 Năstase Gheorghe Buzău 
49 Bako Lelia-Isabelle Caraş-Severin
50 Spataru Ionela Caraş-Severin
51 Berbencea Maria-Elena Caraş-Severin
52 Popa Mihai Bogdan Caraş-Severin
53 Popescu Valentina Călăraşi
54 Burlan Elena Călăraşi
55 Sime Bianca Cristina  Cluj
56 Graur Victoria Cluj
57 Cîrlig Aurora Cluj
58 Bocoş Petruţa-Cristina Cluj
59 Lupaş Mirela Cluj
60 Chiorean Laura Elena Cluj
61 Bădoi Aurel Constanţa
62 Aldea Elena Liliana Constanţa
63 Frunză Lidia Constanţa
64 Anastase Ileana Constanţa
65 Kovacs Hajnalka Covasna
66 Imreh Ludovic Covasna
67 Demeter Hajnal Covasna
68 Ştefan Raluca Dâmboviţa
69 Badea-Cârstea Liliana Dâmboviţa
70 Gugulică Ana-Maria-Scarlet Dâmboviţa
71 Vlaicu Rodica Dâmboviţa
72 Goldbach Ioana Raluca Dâmboviţa
73 Vaduva Mihaela Eugenia  Dolj
74 Naicu Valentin  Dolj
75 Groza Ana Alina Dolj
76 Nica Elena-Adina Dolj
77 Mirea Dan Dolj
78 Iordache Sorin Dolj
79 Cristina Ionela Drăghici Dolj
80 Dumbravă Laurenţiu Georgian Galaţi
81 Cînepă Anca Simona Galaţi
82 Cochinţu Eugenia Giurgiu
83 Şcheau Mircea Constantin Gorj
84 Tacliciu Mirela-Roxana Gorj
85 Sgondea Adela-Maria Gorj
86 Corlan Gabriel Gorj
87 Paschia Liviu Gorj
88 Belcineanu Virginia-Otilia Gorj
89 Bobaru Ana Daniela Gorj
90 Teslovan Adreana Harghita
91 Florea Tunde Harghita
92 Radu Rozica Harghita
93 Csergo Otto Harghita
94 Ciuperca Aurelia Ialomiţa
95 Popescu Cristina Florica Ialomiţa
96 Ion Anca Ialomiţa
97 Ştefan Liliana Iaşi  
98 Tărniceriu Radu Dimitrie Iaşi  
99 Sălceanu Constantin Iaşi  
100 Mihalache Gheorghe Iaşi  
101 Arhire Lucian Tiberius Iaşi  
102 Păduraru (Curelaru) Maria Iaşi  
103 Constantin Ion Ilfov
104 Dinescu Aurel Valentin  Ilfov
105 Sulyok Violeta Ilfov
106 Lucian Stelian Nicolae Maramureş
107 Pop Aurelian Cătălin  Maramureş
108 Pop Anamaria Ancuţa Maramureş
109 Vaida Petru Maramureş
110 Supuran Arthur Maramureş
111 Mihali Gavrilă Maramureş
112 Homeag Daniela Mehedinţi
113 Ciurel Dan Mehedinţi
114 Fleancu Liliana Mehedinţi
115 Ştefan Florina Letiția Mureş
116 Ionescu Felicia Stela Mureş
117 Sescu Marius Mureş
118 Manole Vasile Laurenţiu Neamţ
119 Trifescu Valentin Neamţ
120 Merluşcă Mirela-Liusiana Neamţ
121 Vişoiu Sorin Marian Prahova
122 Cismaru Constantin Corneliu Daniel Prahova
123 Gheorghe Răzvan Adrian Prahova
124 Stanciu Ana-Ruxandra Prahova
125 Ioniţă Florin-Vasile Prahova
126 Chiru Florentin Prahova
127 Cociu-Anghel Rodica Prahova
128 Ioniţă Margareta Prahova
129 Terebeş Angela Irina Satu-Mare
130 Mirghiş Viorel Satu-Mare
131 Dudaş Mariana Satu-Mare
132 Ştef Nicolae Ştefan  Sălaj
133 Cimpoieş Maria Codruţa Sălaj
134 Almasi Zsuzsa Sălaj
135 Paliştan Valentin Gabriel Sibiu
136 Florea Ştefan Sibiu
137 Rad Simiorina Olimpia Sibiu
138 Popescu Iliuţă Sibiu
139 Rusu Horaţiu Alexandru Sibiu
140 Grancea Diana Adina Sibiu
141 Vargan Vasile Suceava
142 Cocriş Elena Daniela Suceava
143 Nisteriuc Carmen-Maria Suceava
144 Draghici Dragoş Teleorman
145 Cristea Stelian Teleorman
146 Popescu Dumitru Dan Teleorman
147 Truşculescu Dionisie Timiş
148 Cojan Rodica Timiş
149 Ilin Gabriela Camelia Timiş
150 Burghelea Oana Codruţa           Tulcea
151 Cristea Mihaela Tulcea
152 Margu Ana Cristina Vâlcea 
153 Preda Iuliana Simona Vâlcea 
154 Rădescu Gheorghe Vâlcea 
155 Irimia Traian-Claudy Vaslui
156 Clătinici Daniela Vaslui
157 Mocanu Iulian  Vrancea
158 Hristea Camelia Vrancea
159 Dediu Nicolae Vrancea

 

Situatie privind candidaturile inregistrate - Lista finala

Nr. Crt. Nume / Prenume CPMJ CA Județ
1 Frăţilă Romulus Horaţius Da Nu  Alba
2 Cîmpean Iulian  Da Nu  Alba
3 Jurca Adriana Da Nu Alba
4 Chiroşcă Ovidiu-Mihai Da Nu Alba
5 Moldovan Ramona Gabriela Da Nu Alba
6 Herbei Daniela Da Nu  Arad
7 Haţegan Ioan Da Nu Arad
8 Brici Mihai Călin Nu  Da Arad
9 Udreanu Andrei-Octavian Da Nu Arad
10 Ungureanu Mioara Mirela Da Nu Argeş
11 Mărculescu Valerica Da Nu  Argeş
12 Cazan Gabriel Da Nu Argeş
13 Stuparu Ioan-Virgil Da Nu Argeş
14 Cernat Mihaela Adina Da Nu Argeş
15 Cuprinsu Elena Nu Da Argeş
16 Vasilescu Maria Da Nu Argeş
17 Ghimici Constantin Da Nu  Bacău
18 Nuţu Costache Da Nu  Bacău
19 Atanasiu Cătălin Irinel Da  Nu Bacău
20 Cioran Mirela Da Nu Bacău
21 Luca Nicolae Da Nu Bacău
22 Dănceanu Traian Da Nu Bacău 
23 Grădinaru Constantin Florentin Nu Da Bacău  
24 Benchiş Mihai  Da Nu  Bihor
25 Bradea Elena Da Nu  Bihor
26 Ciente Valeriu Eugen Da Nu  Bihor
27 Popovici Vasile Radu Nu  Da Bihor
28 Kovacs Iudit-Margit Da Nu Bihor
29 Rath-Bosca Laura-Dumitrana Da Nu Bihor
30 Vîrtop Florica Da Nu Bihor 
31 Pintea Marta Bianca Da Nu  Bistriţa-Năsăud
32 Borzan Vasile-Dorin Da Nu Bistriţa-Năsăud
33 Seica Ionel Da Nu Bistriţa-Năsăud
34 Cîţu Alin Răzvan Da Nu Bistriţa-Năsăud
35 Popa Constantin Nu Da Braşov
36 Sîrbu Daniela Maria Da Nu  Braşov
37 Fetcu Daniela Da Nu  Braşov
38 Stakenburg Giurgi Liliana Da Nu  Braşov
39 Porca Alin-Mădălin Nu  Da Braşov
40 Floca Iulia Da Nu Braşov
41 Radu Ştefănuţ Da Nu Brăila
42 Popa Silvian Da Nu  Brăila
43 Zainia Mariana Da Nu  Brăila
44 Lungu Florica Da Nu Brăila
45 Maftei-Golopenţia Tudor-Vasile Da Nu Bucureşti
46 Decis Artemiza Mihaela Nu Da Bucureşti
47 Kreuziger Ramona-Mariana Da Nu  Bucureşti
48 Alexandru Marina Ioana Da Nu  Bucureşti
49 Stoia Mihaela Da Nu  Bucureşti
50 Ianuş Luminiţa Mihaela Nu Da Bucureşti
51 Uţă Iulia Cristina Da Nu  Bucureşti
52 Rădulescu Dragoş Marian Da Nu Bucureşti
53 Bădulescu Alina Da Nu  Buzău
54 Deliu Ion  Da Nu  Buzău
55 Mărgineanu Viorel Adrian Da Nu  Buzău
56 Năstase Gheorghe Da Nu  Buzău 
57 Burdulea Elena Nu Da Caras-Severin
58 Bako Lelia-Isabelle Da Nu  Caraş-Severin
59 Spataru Ionela Da Nu  Caraş-Severin
60 Berbencea Maria-Elena Da Nu Caraş-Severin
61 Popa Mihai Bogdan Da Nu Caraş-Severin
62 Popescu Valentina Da Nu  Călăraşi
63 Lazăr Marian Nu  Da Călăraşi
64 Burlan Elena Da Nu Călăraşi
65 Pintican Horea Florin  Nu  Da Cluj
66 Sime Bianca Cristina  Da Nu Cluj
67 Puiuleţ Maria Nu  Da Cluj
68 Graur Victoria Da Nu Cluj
69 Cîrlig Aurora Da Nu Cluj
70 Mocian Ramona Mirabela Nu  Da Cluj
71 Bocoş Petruţa-Cristina Da Nu Cluj
72 Lupaş Mirela Da Nu Cluj
73 Chiorean Laura Elena Da Nu Cluj
74 Morari Doina Nu  Da Cluj
75 Bereş Dana Viorica Nu  Da Cluj
76 Bădoi Aurel Da Nu  Constanţa
77 Aldea Elena Liliana Da Nu  Constanţa
78 Frunză Lidia Da Nu  Constanţa
79 Anastase Ileana Da Nu Constanţa
80 Andrei Mihaela Nu  Da Constanţa
81 Kovacs Hajnalka Da Nu Covasna
82 Imreh Ludovic Da Nu Covasna
83 Demeter Hajnal Da Nu Covasna
84 Ştefan Raluca Da Nu Dâmboviţa
85 Badea-Cârstea Liliana Da Nu Dâmboviţa
86 Gugulică Ana-Maria-Scarlet Da Nu Dâmboviţa
87 Vlaicu Rodica Da Nu Dâmboviţa
88 Goldbach Ioana Raluca Da Nu Dâmboviţa 
89 Vaduva Mihaela Eugenia  Da Nu Dolj
90 Naicu Valentin  Da Nu Dolj
91 Groza Ana Alina Da Nu Dolj
92 Ignat Claudiu Florinel Augustin  Nu Da Dolj
93 Nica Elena-Adina Da Nu  Dolj
94 Mirea Dan Da Nu  Dolj
95 Trifan Jana-Luminiţa Nu  Da Dolj
96 Iordache Sorin Da Nu Dolj
97 Cristina Ionela Drăghici Da Nu Dolj
98 Anghene Cătălina-Tatiana Nu Da Galaţi
99 Dumbravă Laurenţiu Georgian Da Nu Galaţi
100 Asofronie Constantin Nu Da Galaţi
101 Cînepă Anca Simona Da Nu Galaţi
102 Cochinţu Eugenia Da Nu  Giurgiu
103 Şcheau Mircea Constantin Da Nu  Gorj
104 Tacliciu Mirela-Roxana Da Nu Gorj
105 Sgondea Adela-Maria Da Nu Gorj
106 Corlan Gabriel Da Nu Gorj
107 Paschia Liviu Da Nu Gorj
108 Belcineanu Virginia-Otilia Da Nu Gorj
109 Bobaru Ana Daniela Da Nu Gorj
110 Simion Gheorghiţa Nu  Da Gorj
111 Teslovan Adreana Da Nu  Harghita
112 Florea Tunde Da Nu Harghita
113 Radu Rozica Da Nu Harghita
114 Csergo Otto Da Nu Harghita
115 Ciuperca Aurelia Da Nu  Ialomiţa
116 Zota Cristi-Sorin Nu  Da Ialomiţa
117 Popescu Cristina Florica Da Nu Ialomiţa
118 Ion Anca Da Nu Ialomiţa
119 Ştefan Liliana Da Nu  Iaşi
120 Tărniceriu Radu Dimitrie Da Nu  Iaşi
121 Sălceanu Constantin Da Nu  Iaşi
122 Chelariu Romeu Nu Da Iaşi
123 Mihalache Gheorghe Da Nu Iaşi
124 Arhire Lucian Tiberius Da Nu Iaşi
125 Păduraru (Curelaru) Maria Da Nu Iaşi  
126 Constantin Ion Da Nu Ilfov
127 Vladica Simona Maria Nu Da Ilfov
128 Dinescu Aurel Valentin  Da Nu Ilfov
129 Sulyok Violeta Da Nu Ilfov
130 Lucian Stelian Nicolae Da Nu Maramureş
131 Pop Aurelian Cătălin  Da Nu Maramureş
132 Pop Anamaria Ancuţa Da Nu  Maramureş
133 Vaida Petru Da Nu  Maramureş
134 Nemeş Pop Ileana Nu Da Maramureş
135 Supuran Arthur Da Nu Maramureş
136 Mihali Gavrilă Da Nu Maramureş
137 Homeag Daniela Da Nu  Mehedinti
138 Ciurel Dan Da Nu Mehedinţi
139 Fleancu Liliana Da Nu Mehedinţi
140 Balázs Luminiţa-Estera Nu  Da Mureş
141 Ştefan Florina Letiția Da Nu Mureş
142 Matei Ioan Nu Da Mureş
143 Ionescu Felicia Stela Da Nu Mureş
144 Sescu Marius Da Nu  Mureş
145 Păcurar Alin Romulus Nu  Da Mureş
146 Stogrin Petronela Cornelia Nu Da Neamţ
147 Manole Vasile Laurenţiu Da Nu  Neamţ
148 Trifescu Valentin Da Nu Neamţ
149 Merluşcă Mirela-Liusiana Da Nu Neamţ
150 Vişoiu Sorin Marian Da Nu  Prahova
151 Cismaru Constantin Corneliu Daniel Da Nu  Prahova
152 Cismaru Ileana Nu Da Prahova
153 Gheorghe Răzvan Adrian Da Nu Prahova
154 Stanciu Ana-Ruxandra Da Nu Prahova
155 Stanciu Nicolae Nu  Da Prahova
156 Ioniţă Florin-Vasile Da Nu Prahova
157 Chiru Florentin Da Nu Prahova
158 Cociu-Anghel Rodica Da Nu Prahova
159 Ioniţă Margareta Da Nu Prahova
160 Terebeş Angela Irina Da Nu  Satu-Mare
161 Mirghiş Viorel Da Nu  Satu-Mare
162 Crişan Marinela-Rozalia Nu  Da Satu-Mare
163 Dudaş Mariana Da Nu Satu-Mare
164 Ştef Nicolae Ştefan  Da Nu Sălaj
165 Cimpoieş Maria Codruţa Da Nu  Sălaj
166 Almasi Zsuzsa Da Nu  Sălaj
167 Paliştan Valentin Gabriel Da Nu Sibiu
168 Florea Ştefan Da Nu Sibiu
169 Rad Simiorina Olimpia Da Nu Sibiu
170 Popescu Iliuţă Da Nu Sibiu
171 Rusu Horaţiu Alexandru Da Nu Sibiu
172 Grancea Diana Adina Da Nu Sibiu
173 Vargan Vasile Da Nu  Suceava
174 Cocriş Elena Daniela Da Nu  Suceava
175 Nisteriuc Carmen-Maria Da Nu Suceava
176 Crăciunescu Corneliu-Cezar Nu  Da Suceava
177 Draghici Dragoş Da Nu Teleorman
178 Cristea Stelian Da Nu Teleorman
179 Popescu Dumitru Dan Da Nu Teleorman
180 Truşculescu Dionisie Da Nu  Timiş
181 Cojan Rodica Da Nu  Timiş
182 Crudici Ida Nu  Da Timiş
183 Giurgiu Horia Codruţ Nu Da Timiş
184 Ilin Gabriela Camelia Da Nu Timiş
185 Matei Victor Nu  Da Timiş
186 Burghelea Oana Codruţa           Da Nu  Tulcea
187 Cristea Mihaela Da Nu  Tulcea
188 Ioniţă Lucreţia Nu  Da Tulcea
189 Margu Ana Cristina Da Nu Vâlcea 
190 Preda Iuliana Simona Da Nu  Vâlcea 
191 Rădescu Gheorghe Da Nu Vâlcea 
192 Irimia Traian-Claudy Da Nu Vaslui
193 Drîmbă Lucian Nu  Da Vaslui
194 Clătinici Daniela Da Nu Vaslui 
195 Mocanu Iulian  Da Nu  Vrancea
196 Hristea Camelia Da Nu  Vrancea
197 Dediu Nicolae Da Nu Vrancea

 

Sursa: cmediere.ro

Go to top